Ta strona używa plików cookies. Aby dowiedzieć się w jaki sposób z nich korzystamy oraz jak je wyłączyć, kliknij < - -
Odwiedź nasz ZEN ekofanpage na FACEBOOK - znajdziesz tam aktualne nowości na temat przydomowej energetyki wiatrowej i słonecznej
 Witaj. Dzisiaj jest:  21-09-2017. Życzymy udanych zakupów.
 Ilość towarów: 0  Wartość: 0.00 PLN Pokaż koszyk | Złóż zamówienie
 
ogrzewanie INFRARED
elektrownie słoneczne fotowoltaiczne
elektrownie hybrydowe słońce-wiatr
elektrownie wiatrowe HAWT
elektrownie wiatrowe VAWT
akcesoria do elektrowni wiatrowych
ogrzewanie wody CWU CO energią wiatru
ogrzewanie wody CWU CO energią słoneczną - kolektory
energetyczne gadżety
lampy uliczne i ogrodowe
akumulatory specjalistyczne
.
 

 kontakt
 . . . . . . . . . . . . . .
 dla domu
 dla firmy
 dla rolnictwa
 dla drogownictwa, oświetlenie uliczne, znaki drogowe
 dla działek rekreacyjnych , altan , kempingów
 . . . . . . . . . . . . . .
 współpraca
 wir suchen partner
 . . . . . . . . . . . . . .
 odpowiedzi na pytania
 . . . . . . . . . . . . . .
 podział systemów ze względu na wydajność
 . . . . . . . . . . . . . .
 podział systemów w zależności od źródeł pozyskania energii
 . . . . . . . . . . . . . .
 podział systemów na autonomiczne i sieciowe
 . . . . . . . . . . . . . .
 symulacja wyliczenia wydatku energetycznego urządzeń
 . . . . . . . . . . . . . .
 mapy pogody i wiatru
 przydatne informacje i linki
 . . . . . . . . . . . . . .
 formalności
 dotacje
 . . . . . . . . . . . . . .
 elektrownie wiatrowe 0,5-5 KW
 elektrownie wiatrowe 5-50 KW
 elektrownie wiatrowe ENERGIEWIND
 turbiny wiatrowe EVANCE
 turbiny wiatrowe UGE - VAWT
 eko stacje ładowania pojazdów elektrycznych
 . . . . . . . . . . . . . .
 ogrzewanie podczerwienią - infrared
 . . . . . . . . . . . . . .
 galeria
 . . . . . . . . . . . . . .
 eko ciekawostki
 . . . . . . . . . . . . . .
 kominki na bioetanol
 . . . . . . . . . . . . . . .
 regulamin
 

zestaw ZEN-Infrared 300W + Sterownik TP39 64x64 ogrzewa 4 - 8 m2


------------------------
Pokaż wszystkie

 

 Logowanie
 Załóż konto
 Przypomnij hasło
 

 1. panel Infrared...
 2. panel Infrared ...
 3. panel Infrared...
 4. zestaw hybrydo...
 5. panel Infrared...
 

panel Infrared 300 W 59,5x59,5 do sufitów podwieszanych typu ARMSTRONG - biały ZEN-IR TPS 300K


------------------------
Pokaż wszystkie

 

Wpisz e-mail:
dodaj usuń
 

 ogrzewanie podczerwienią - infraredzobacz naszą ofertę w dziale  -  ogrzewanie podczerwienią IR

kliknij link - - - > aby zapoznać się z naszą ofertą paneli IR < - - -Ogrzewanie ZEN - INFRARED - promieniowaniem podczerwonym 100% made in EU!!! To systemy grzewcze przyszłości bez komponentów dlekowschodnich! Teraz ogrzewanie elektryczne może być energooszczędne, ekonomiczne i ekologiczne.ekonomiczne , energooszczędne , tanie i ekologiczne ogrzewanie elektryczne infrared ZEN-IR

- czym jest ogrzewanie podczerwienią IR?
- jak dobrać parametry zestawu grzewczego Infrared ?
- czy panele posiadają regulację mocy?
- czy panele posiadają termoregulator? jak sterować zestawem kilku paneli grzewczych?
- jak wygląda montaż paneli grzewczych ?
- jak wygląda panel po zamontowaniu ? galeria przykładowych zastosowań


Czym jest promieniowanie IR?
Czy stałeś / stałaś kiedyś na ulicy w średnio upalny ale słoneczny dzień ? Czy dało się odczuć różnicę wrażenia ciepła w cieniu i w słońcu? Na pewno tak! to jest właśnie efekt promieniowania cieplnego IR i podstawowa zasada wykorzystywana przez oferowane promienniki ZEN-Infrared. Nawet przy względnie niedużym nagrzaniu otaczającego powietrza i w obszarze promieniowania cieplnego-infrared, zarówno tego słonecznego jak i emitowanego przez nasze grzejniki, odczuwalne ciepło jest zdecydowanie wyższe – więc dajmy sobie go jak najwięcej!

Wychodząc naprzeciw nieprzemyślanemu stwierdzeniu wielu osób, które powiedzą "ja nie chcę być niczym napromieniowany!" należy wyjaśnić co to jest podczerwień. Promieniowanie podczerwone = promieniowanie cieplne - emitowane przez każdy rozgrzany obiekt. IR to główny powód ogrzewania nas przez słońce. Każde ciało fizyczne o temperaturze większej od zera bezwzględnego emituje promieniowanie podczerwone. Podczerwień emituje również ludzkie ciało jako obiekt rozgrzany i bardzo chętnie je przyjmuje ze słońca i innych promienników (na przykład w postaci przytulania).

Podstawową różnicą pomiędzy ogrzewaniem tradycyjnym - konwekcyjnym a ogrzewaniem podczerwienią jest wyeliminowanie w drugim przypadku pośrednictwa powietrza jako przewodnika przenoszącego energię cieplną na przedmioty i osoby. W ogrzewaniu konwekcyjnym należy ogrzać powietrze w pomieszczeniu, natomiast ogrzewanie INFRARED przekazuje energie cieplną bezpośrednio na obiekty , powietrze ogrzewa się jedynie od rozgrzanego otoczenia i dla uzyskania porównywalnego komfortu cieplnego nie musi mieć aż tak wysokiej temperatury, dzięki czemu zużywamy zdecydowanie mniej energii.
Ciepło słoneczne nie dociera do nas za pośrednictwem rozgrzanego powietrza ponieważ w kosmosie panuje próżnia, podobnie działa ZEN-IR.

Aby wytłumaczyć obrazowo, w pewnym uproszczeniu, zasadę działania promienników domowych infrared posłużmy się przykładem:
Każdy z nas chociaż raz w życiu piekł kiełbasę na ognisku. Zbliżając się do ogniska na odległość 1-1,5 m zaczyna nas niemiłosiernie "palić w twarz" - to efekt promieniowania IR. Wystarczy jednak przysłonić twarz dłonią i żar znika. Nie zmienia się w tym przypadku odległość od promiennika ani temperatura powietrza, jedynie przysłaniamy bezpośrednie promieniowanie podczerwone ogniska.
Dokładnie te same zasady jednak w bardziej przyjaznej postaci wykorzystują grzejniki ZEN Infrared. Nie ma tu mowy oczywiście o parzeniu, ciepło jest w odpowiedni sposób dawkowane a otoczenie nabiera miłego przytulnego komfortu termicznego, ponieważ wszystkie przedmioty, ściany i podłoga ogrzewają się i oddają energię do powietrza. Odwrotnie niż w tradycyjnych typach ogrzewania nie następuje zjawisko konwekcji i pomieszczenie nie nagrzewa się od rozgrzanego powietrza ale wręcz odwrotnie, grzejnikiem staje się każdy przedmiot otoczenia.


Więcej informacji:
link - promieniowanie podczerwone - energia życia - sekretyurody.pl
link - wikipedia.pl
link - nauka.pl
link - sciaga.pl

MY MAMY PRZYJEMNOŚĆ ZAPREZENTOWAĆ INNOWACYJNE SYSTEMY OGRZEWANIA PODCZERWIENIĄ
OPARTE O NAJNOWOCZEŚNIEJSZE DOMOWE PROMIENNIKI IR - ZEN-INFRARED

Niskie koszty eksploatacyjne.
Zestaw urządzeń dla całego domu jest niższy niż koszt nowej kompletnej instalacji CO, a koszty użytkowania / ogrzewania niższe niż w przypadku ogrzewania węglowego, gazowego czy olejowego.

Panele mogą być montowane w dowolnym miejscu pomieszczenia, na ścianach lub suficie. Zasilanie 230V.

sterownik kontroler temperatury systemu Infrared - kliknij aby powiększyć ogrzewanie pomieszczenia podczerwienią Infrared - kliknij aby powiększyć zastosowanie Sunnyheat Infrared - kliknij aby powiększyć panele Infrared - kliknij aby powiększyć panele SUNNYHEAT - kliknij aby powiększyć

PANELE INFRARED ogrzewają w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego ogrzewania słonecznego, to właśnie promienie podczerwone emitowane przez słońce oprócz ciepła zapewniają nam zdrowie, dobre samopoczucie i indywidualny komfort.
Podczerwień nie przenosi energii cieplnej za pośrednictwem ogrzanego powietrza. PROMIENIOWANIEM ogrzewane są przedmioty , organizmy ludzkie i zwierzęce. Samo powietrze nie jest nadmiernie rozgrzane i wysuszone co zbawiennie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie.
Nie następuje zjawisko cyrkulacji cieplnej, wysyłającej ciepłe powietrze w górne partie pomieszczeń.Jest to najzdrowszy system grzewczy.
Bezpieczny dla dzieci.
Rozwiązanie mimo że nowe i innowacyjne posiada wszelkie certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo oraz coraz szerszą liczbę zadowolonych entuzjastów na całym świecie!

Skutecznie eliminuje czynniki alergiczne

Podczerwień stosowana jest w kosmetyce, rehabilitacji , SPA. Promienie oczyszczają skórę, a także tkanki podskórne ze zbędnych toksyn. Pod wpływem promieniowania podczerwonego ciało nagrzewa się i rozszerzają się naczynia krwionośne. Skutkiem tego jest lepsze dotlenienie tkanek, pobudzenie procesów metabolicznych oraz zmniejszenie napięcia mięśni. Hitem ostatnich sezonów są sauny Infrared.

Czy może być coś przyjemniejszego od ciepła słonecznego?

Bardzo korzystne dla naszego samopoczucia, jest aby w pomieszczeniu utrzymać jak najniższą temperaturę, a jednocześnie nie odczuwać zimna. Optymalnie dobrze czujemy się przy 20 st.C i taką wartość ustawiamy na programatorze, sterującym konwencjonalnym ogrzewaniem.

Ogrzewając pomieszczenia PANELAMI INFRARED ustawiamy wartość o 3-4 st.C niżej, gdyż promienie podczerwone ogrzewają naszą skórę i będziemy odczuwać temperaturę dla nas optymalną, ok. 20 st.C


Przy konwencjonalnym ogrzewaniu pomieszczeń, aby ogrzać 1 m3, potrzebujemy około 45Wat. Przyjmijmy mieszkanie lub dom o powierzchni 100m2, przy wysokości pomieszczeń 2,6m.

260m3 x 45W = 11,7kW

Jeśli ogrzewamy to mieszkanie lub dom PANELAMI INFRARED ze względu na wspomniane wcześniej odczucia ciepła, możemy obniżyć wartość na regulatorze temperatury pomieszczeń.
Kolejnym plusem jest to, że promienie podczerwone ogrzeją również ściany (tak jak w czasie słonecznych dni) i przedmioty w pomieszczeniu, które również emitują ciepło.
Powyższe powoduje, że na 1 m3 potrzebujemy tylko 20Wat. (bardziej szczegółowe informacje o wartościach doboru poniżej)

260m3 x 20W = 5,2kW.


Należy jeszcze dodać, przy konwencjonalnym ogrzewaniu jedynym źródłem ciepła są urządzenia grzewcze, które szybko oddają ciepło i szybko zostają wystudzone, więc nie ma stałości w oddawaniu ciepła. To powoduje większą częstotliwość włączania źródła ogrzewania.
Przy ogrzewaniu PANELAMI INFRARED, ciepło emituje sam panel, ściany oraz każdy przedmiot w pomieszczeniu, więc takie ogrzewanie powoduje mniejszą częstotliwość włączania panela, co przekłada się na mniejsze zużycie energi.
Jak dobrać parametry grzejników infrared?

Za średnią wartość stosunku mocy do wielkości ogrzewanej panelami Infrared powierzchni przyjmuje się 20W / 1 m3 przy założeniu wysokiej teroizolacyjności budynku i wysokości pomieszczeń 2-2,5 m.

Jest to założenie ekonomiczne. Bardziej szczegółowe dane podawane przez producentów zalecają następującą konfigurację:

przedpokój , korytarz 20W/m3
sypialnie i kuchnie 25W/m3
pokój dzienny i pokoje dziecięce 30W/m3
łazienki 40W/m3

Powyższe parametry dotyczą wysokich warunków izolacji cieplnej dla pomieszczeń o wysokości 2-2,5m z założeniem że systemem steruje termoregulator.

Powyższe należy skorygować w zależności od warunków następująco:

- dla pomieszczeń o wysokości większej niż 2,5m ze względu na większą odległość od obiektów ogrzewanych +50% na każdy dodatkowy metr, przykład 20W/m3 w pomieszczeniu 2,5 m daje 30W/m3 w pomieszczeniu 3,5m

- dla pomieszczeń lub budynków o średniej izolacji cieplnej +25%, przykład 20W/m3 w pomieszczeniu o wysokiej termoizolacyjności daje 25W/m3 w pomieszczeniach posiadających straty cieplne określone jako średnie

- dla pomieszczeń lub budynków o niskiej izolacji cieplnej +50%, przykład 20W/m3 w pomieszczeniu o wysokiej termoizolacyjności daje 30W/m3 w pomieszczeniach posiadających straty cieplne określone jako wysokie.Czy można regulować moc paneli?

Konstrukcja i zasada działania paneli infrared powoduje, że obniżenie mocy elementu grzejnego w znaczny sposób ogranicza intensywność emitowanego strumienia podczerwieni. Panele posiadają ustaloną temperaturę powierzchniową promiennika i jej zmiana nie byłaby korzystna. Mówiąc w uproszczeniu, promiennik infrared po obniżeniu mocy przestałby być promiennikiem infrared i stałby się zwykłym rozgrzanym przedmiotem oddającym ciepło konwekcyjnie. Najskuteczniejszą metodą regulacji temperatury jest termowłącznik , zwykły lub z programatorem tygodniowym.Jak sterować temperaturą w pomieszczeniu ogrzewanym panelem Infrared lub zestawem kilku paneli grzewczych?

Użytkowanie paneli grzewczych ZEN-Infrared nie wymaga stosowania dodatkowych urządzeń sterujących , jednak dla uzyskania optymalnych warunków temperaturowych i powiększenia ekonomii zalecamy doposażenie systemu grzewczego w takie kontrolery.
Pojedyncze panele nie są wyposażone w termoregulatory (poza wersją łazienkową) z uwagi na fakt, że takie doposażenie każdego pojedynczego grzejnika znacznie powiększyłoby koszt produktu. W przypadku pojedynczych paneli miałoby to mniejsze znaczenie , jednak zazwyczaj klienci decydują się na zestawy i tu możliwe jest sterowanie całym zestawem przez 1 sterownik , bez konieczności ponoszenia kosztów urządzenia dołączonego do każdego z paneli w zestawie.
Najprostszym i najtańszym sposobem opcjonalnego sterowania czasem pracy panelu a co za tym idzie pośrednio temperaturą w pomieszczeniu jest użycie najprostszego dobowego włącznika czasowego , którego koszt to 20-80 PLN.

Dla uzyskania pełnej kontroli nad temperaturą i jej regulacją zalecamy użycie tygodniowych regulatorów temperatury ze szczególnym wskazaniem na produkty REGULUS lub polskiej firmy AURATON pokazane na stronie www.auraton.pl . Sterowniki te dostępne są w niemal każdej hurtowni instalacyjnej na terenie naszego kraju z uwagi na fakt że stanowią jeden z najlepszych produktów do sterowania kotłami CO i ogrzewaniem elektrycznym (w tym podłogowym i oferowanym tu IR sufitowym). Optymalną serią będzie dla naszych produktów przewodowa lub bezprzewodowa linia Auraton 2005, jednak w zależności od oczekiwań klienta i konfiguracji zestawu może to być dowolny inny sterownik z listy producenta, dlatego oferując panele grzewcze decyzję tą pozostawiamy instalatorowi nie dołączając do paneli konkretnego rozwiązania z szerokiej palety opcji.
Panele ZEN-Infrared serii TPS R - łazienkowe posiadają wbudowany na wtyczce termoregulator.

Jak montować panele ZEN-Infrared ?

Oferowane grzejniki przeznaczone są i zaprojektowane do montażu na powierzchni sufitu. Jest to najlepszy sposób , dający najbardziej optymalny rozkład ciepła i ogrzewający najbardziej równomiernie przedmioty, podłogę i pośrednio powietrze w pomieszczeniu. Jednakże jeśli montaż na suficie jest bardzo trudny lub z jakichkolwiek względów niechciany przez użytkowników, dopuszczalne jest montowanie na ścianach przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i logicznego podejścia do lokalizacji grzejnika.
Panele posiadają punkty mocowania w postaci otworów w ramie z zaślepkami (wersja z ramą drewnianą) lub uchwyty pod ramą (wersja alu).
Instalacja elektryczna powinna być wykonana przez instalatora z uprawnieniami i polega na przyłączeniu przewodu panelu (o długości ok 0,5m) do puszki z kostką dla wykonanej instalacji doprowadzającej. Przy instalacji sufitowej sugerujemy o ile jest to możliwe rozważenie użycia przewodu oświetlenia sufitowego (należy ocenić stan i parametry przewodu do mocy paneli grzewczych). W przypadku takim oświetlenie należy przenieść w inne miejsce natomiast sterowanie panelem umiejscowić w dotychczasowej lokalizacji włącznika światła.
Panele ZEN-Infrared można stosować na sufitach i ścianach wykończonych drewnem. Element grzewczy posiada potrójną izolację po stronie kontaktu ze ścianą, podstawowa linia ZEN-Infrared posiada ramy wykonane z drewna zatem kontakt z podobnym podłożem nie stanowi zagrożenia.
Panel poza opisanymi położeniami pionowymi i poziomymi można montować też pod innymi kątami z uwzględnieniem kierunku i kąta (około 60 stopni) oddawania promieniowania cieplnego.
W przypadku montażu sufitowego w pomieszczeniach bardzo wysokich dobrym rozwiązaniem jest podwieszenie promienników nie na maksymalnej wysokości kontaktowej z sufitem a nieco niżej 2,2-2,5 m od podłogi. Podczas planowania miejsca montażu ważne jest też przeanalizowanie obszaru pomieszczeń w którym najczęściej przebywają osoby i ewentualną korekcję montażu np. nad łóżkiem lun nad sofą czy stołem zamiast dokładnie w centralnym punkcie.
Przykładowe zastosowania i realizacje:

ZEN-INFRARED przykładowe zastosowanie - kliknij miniaturkę 

aby POWIĘKSZYĆ! ZEN-INFRARED przykładowe zastosowanie - kliknij miniaturkę 

aby POWIĘKSZYĆ! ZEN-INFRARED przykładowe zastosowanie - kliknij miniaturkę 

aby POWIĘKSZYĆ! ZEN-INFRARED 

Przykładowe zastosowanie - ogrzewanie podczerwienią w szkole!

ZEN-IR Przykładowe zastosowanie - ogrzewanie 

infrared najlepsze dla przedszkoli i sal zabaw, bez konwekcji, bez unoszenia kurzu, dziecko ogrzane promieniami 

słońca! ZEN-IR Przykładowe zastosowanie - ogrzewanie 

infrared najlepsze dla przedszkoli i sal zabaw, bez konwekcji, bez unoszenia kurzu, dziecko ogrzane promieniami 

słońca! ZEN-INFRARED przykładowe 

zastosowanie - dogrzewanie podczerwienią w salonie kosmetycznym i salonie masażu , najzdrowsze ciepło na rynku! ZEN-INFRARED przykładowe zastosowanie paneli - DOMOWA 

SAUNAogrzewanie infrared ZEN-IR

Oferowane Panele ZEN-INFRARED są w odróżnieniu od innych rozwiązań na rynku promiennikami emitującymi promieniowanie podczerwone właściwe o zakresie długości fali od 780 nm do 1 mm. Promienniki osiągają temperaturę powierzchniową ok. 95 stC. Dodatkowo produkt został przebadany na obecność promieniowania szkodliwego w Instytucie Medycyny Pracy i nie wykazał żadnego widma ubocznego szkodliwego dla zdrowia.
Elementem grzejnym jest chroniona zastrzeżeniami patentowymi i ulepszana od ponad 15 lat płyta grzejna STOPTERM / NMTERM będąca kompozytem włókien na bazie karbonu / węgla, substancji objętych tajemnicą producenta z pokrywą powierzchniową wzbogacaną piaskiem krzemowym.

System posiada wszelkie niezbędne certyfikaty uprawniające do użytkowania i instalacji na terenie Unii Europejskiej w tym w pomieszczeniach objętych szczególnymi obostrzeniami jak przedszkola, szkoły , gabinety kosmetyczne czy lekarskie. Produkt objęty jest deklaracjami zgodności EN 60335-1:02 , EN 50633:03 oraz dyrektywami NV 17/2003 , 2006/95/EC
www.energia-za-darmo.pl - www.elektrownie-wiatrowe.info - elektrownie wiatrowe , słoneczne , hybrydowe - dla domu , firmy , drogownictwa

ekonomiczne , energooszczędne , tanie i ekologiczne ogrzewanie elektryczne podczerwienią  ZEN INFRARED
zobacz naszą ofertę produktów STECA Solar i zestawów zawierających kontrolery regulatory inwertery tej firmy zobacz naszą ofertę paneli fotowoltaicznych do elektrowni słonecznych SCHOTT panele fotowoltaiczne do systemów solarnych PVE Sweden zobacz naszą ofertę akumulatorów do systemów solarnych i elektrowni wiatrowych MOLL zobacz naszą ofertę zawierającą inwertery SOLON
zobacz naszą ofertę przydomowych elektrowni wiatrowych PREVENT austriackie przydomowe sieciowe elektrownie wiatrowe 2-50KW ENERGIEWIND
wysokowydajne elektrownie wiatrowe Evance Wind Iskra R9000 8795 KWh rocznie wyjątkowo ciche i wydajne turbiny wiatrowe VAWT o pionowej osi obrotu Urban Green Energy do zastosowań również w zwartej zabudowie i na dachach
kominki na bioetanol MONFLAIR systemy solarne WATT - kolektory słoneczne - Ciepła Woda Użytkowa CWU i wspomaganie Centralnego Ogrzewania CO systemy solarne i fotowoltaiczne SCHUECOroowery.pl - rowery chopper , custom, cruiser, bmx , lowrider, amsterdam, holenerskie, dutch - sklep wysyłkowy Łódź


Elektrownie Wiatrowe , Fotowoltaiczne - turbiny wiatrowe, baterie słoneczne, przydomowe systemy zasilania, Źródła Energii Naturalnej...

Ogrzewanie podczerwienią zen-Infrared - ekonomiczne, ekologiczne i zdrowe ...
Ubezpieczenia Łódź - Agencja Ubezpieczeniowa PZU

JTNG Team